Pomiń menu

Aktualności

Nowe klasy na Drzetowie

Społeczna Szkoła Podstawowa STO nr 1 im. Noblistów Polskich w Szczecinie jest kolejnym beneficjentem unijnego programu „Duża pożyczka inwestycyjna” Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego JEREMIE, którego operatorem jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy. Dzięki tym pieniądzom szkoła została zmodernizowana i unowocześniona.

Samodzielne Koło Terenowe nr 7, które prowadzi szkołę wnioskowało i uzyskało 1,2 mln złotych. To właśnie tyle zarządcy placówki potrzebowali, by zapewnić odpowiednią przestrzeń do nauki uczniom w związku z reformą systemu edukacji, a więc uruchomienia w podstawówkach klas VII i VIII. Za te pieniądze rozbudowali drugie piętro szkoły – zostały dobudowane cztery sale lekcyjne i zakupiono wyposażenie techniczne dla nowych klas i pracowni. W trakcie realizacji inwestycji nastąpi modernizacja i unowocześnienie placu zabaw, przebudowany zostanie wjazd i parking, poszerzony monitoring. Remont szkoły zakończył się we wrześniu i dzięki temu uczniowie mogli rozpocząć rok szkolny w nowych pomieszczeniach.

Szkoła uzyskała pożyczkę w ramach unijnego programu „Duża pożyczka inwestycyjna” Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego JEREMIE, którego operatorem jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.


2017/09/26

Skok na początek strony