Pomiń menu

Aktualności

Inwestuj ze wsparciem Miasta

Kompleks Posejdon, apartamentowiec Black Pearl, hotel Gryf, lodziarnia Marczak czy restauracja Ceglana - te inwestycje mają wspólny mianownik. Otrzymały wsparcie ze Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego i zmieniły obraz miasta. Teraz czas na kolejne firmy. Fundusz wygrał konkurs i podpisał 8 lipca br. umowę o wartości 50 mln zł na kolejne preferencyjne pożyczki unijne dla przedsiębiorców.

Podpisanie umowy

Chodzi o umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na wdrażanie instrumentu finansowego „Pożyczka Inwestycyjna PLUS” w ramach Funduszy Pomorza Zachodniego JEREMIE 2. Dzięki niej w najbliższym czasie rozpocznie się nabór wniosków w ramach nowej edycji pożyczek unijnych dla przedsiębiorców z województwa Zachodniopomorskiego.

Firmy doceniają nasz Fundusz za proste i nowoczesne rozwiązania. Mamy dużą satysfakcję z tego, że możemy wspierać przedsiębiorców i przyczyniać się do rewitalizacji i poprawy wizerunku Szczecina. Nowa pula pieniędzy to szansa dla kolejnych interesujących przedsięwzięć

- mówi Krzysztof Nowak, prezes spółki

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy jest liderem konsorcjum składającego się z czterech funduszy pożyczkowych działających na terenie województwa zachodniopomorskiego (Stargard, Koszalin, Białogard). W sumie wszystkie podmioty konsorcjum będą miały do dyspozycji firm 61 milionów.

Pożyczki są bardzo atrakcyjne. Nawet dogodniejsze niż te udzielane w latach 2010 – 2017 w ramach pierwszej edycji JEREMIE. Są przyznawane aż na 10 lat z roczną karencją w spłacie kapitału. Kwoty o jakie mogą się ubiegać przedsiębiorcy wynoszą od 500 tys. do aż do 5 mln zł. Pożyczki mają bardzo niskie oprocentowanie, nie zawierają żadnych prowizji i innych ukrytych opłat i są zdecydowanie konkurencyjne w stosunku do kredytów bankowych. Nie potrzeba wkładu własnego.

Finansowane będą przedsięwzięcia firm przyczyniające się do tworzenia warunków sprzyjających budowie konkurencyjnego sektora Małych Średnich Przedsiębiorstw (zatrudniających do 250 pracowników) na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wsparcie może dotyczyć inwestycji zarówno w środki trwałe, jak i wartości niematerialne oraz prawne. Pożyczka może obejmować również kapitał obrotowy pod warunkiem, że będzie on powiązany z działalnością inwestycyjną lub dalszą ekspansją przedsiębiorstwa, na które zostało przyznane finansowanie.

Szczegóły dot. zasad przyznawania pożyczek będą dostępne w najbliższych dniach na stronie fundusz.szczecin.pl

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy istnieje od 2004 r. Od tego czasu wspiera lokalnych przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe i organizacje pozarządowe poprzez udzielanie korzystnych pożyczek.

Do tej pory spółka udzieliła już łącznie około 400 pożyczek na kwotę 130 mln zł dla firm. Beneficjentami dotacji były m.in. takie znane miejsca w Szczecinie jak Kompleks Posejdon, Vulcan Traing Centre, Hotel Gryf, apartamentowiec Black Pearl, , Centrum Hotel Vulkan, lodziarnia Marczak czy restauracja Ceglana i ONLY Kebab.

Oprócz finansowania firm fundusz udziela bardzo atrakcyjnych pożyczek dla wspólnot mieszkaniowych na remonty. Do tej pory udzielono ich 67 na kwotę ponad 15 mln zł.


2019/07/09

Skok na początek strony