Pomiń menu

Aktualności

Nowe rozdanie w ramach JEREMIE 2

Blisko 400 mln zł poprzez instrumenty zwrotne czyli np. pożyczki trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców w ramach JEREMIE 2, czyli inicjatywy służącej rozwijaniu regionalnej gospodarki. Do kolejnych pośredników finansowych – dwóch konsorcjów – trafiło prawie 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Liderem jednego z nich jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy.

JEREMIE 2 na Pomorzu Zachodnim ma przynieść efekty w postaci wsparcia ponad 2100 przedsiębiorców i utworzenia ponad 1100 miejsc pracy. Założenia są bardzo ostrożne, gdyż pierwsza edycja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem przedsiębiorców poszukujących atrakcyjnego finansowania. Taka jest właśnie z założenia rola instrumentów zwrotnych, które dla mniejszych i średnich firm, są często dużo bardziej atrakcyjne niż oferta banków komercyjnych.

W dyspozycji Konsorcjum składającego się z Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego, Funduszu Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, Funduszu Poręczeń Kredytowych w Stargardzie, Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych będzie 27 mln zł, które zostaną zaoferowane przedsiębiorcom w formie pożyczek inwestycyjnych i pożyczek obrotowo-inwestycyjnych.

Podpisanie umowy z Konsorcjum na JEREMIE 2 odbyło się w trakcie Zachodniopomorskiego Dnia Instrumentów Finansowych, wydarzenia które odpowiada na pytania jak, gdzie i kiedy rozpocząć przygodę z biznesem, jak rozwinąć skrzydła i skorzystać z możliwości Inicjatywy JEREMIE 2 oraz Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego.
 


2017/10/19

Skok na początek strony