Pomiń menu

Aktualności

Nowa szansa dla przedsiębiorców. Ruszyły pożyczki Jeremie 2

Właśnie rusza nabór wniosków od zainteresowanych firm. W związku z tym, w Starej Rzeźni odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, na którym przedstawiono nową ofertą Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego.

Fundusz wygrał konkurs i podpisał w lipcu br umowę o wartości 50 mln zł na kolejne preferencyjne pożyczki unijne dla przedsiębiorców. Chodzi o umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na wdrażanie instrumentu finansowego „Pożyczka Inwestycyjna PLUS” w ramach Funduszy Pomorza Zachodniego JEREMIE 2. Dzięki niej ruszył już nabór wniosków w ramach nowej edycji pożyczek unijnych dla przedsiębiorców z województwa Zachodniopomorskiego.

Panel dyskusyjny przedsiębiorców, którzy skorzystali już wcześniej z pożyczki, od prawej: Piotr Kulpa, Vulcan Training Center, Centrum Szkoleniowe; Dariusz Florczak , Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Społeczna SP nr 1 przy ul. Tomaszowskiej; Janusz Stelmach, spółka Zefir, Restauracja Parkowa 13; Marcin Bejnarowicz, półka Porto „Kompleks Usługowy Posejdon”.

Nasze pożyczki są nowoczesne i atrakcyjne dla przedsiębiorców

- mówił Krzysztof Nowak, prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego

Nie ma w nich żadnych ukrytych opłat, nie ma prowizji od udzielonej pożyczki, oprocentowanie jest stałe i, co również ważne, centrum decyzyjne jest tu na miejscu, w Szczecinie.

Na spotkaniu nie zabrakło zainteresowanych, wśród 60 przybyłych gości znaleźli się również przedsiębiorcy, którzy skorzystali już z pożyczek i zechcieli opowiedzieć trochę o swoich inwestycjach.

Na pewno trzeba szczegółowo oraz jasno przedstawić swój projekt inwestycyjny i kierunek rozwoju firmy

- opowiadał Piotr Kulpa ze spółki Vulkan Training Center, która skorzystała z pożyczki.

Ważne jednak jest to, że mamy do czynienia z instytucją, która jest z naszego województwa, zna region i nasze uwarunkowania. Dużym plusem jest to, że decyzje o pożyczce zapadają tu w Szczecinie, a nie np w Warszawie.

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy jest miejską spółką i jednocześnie liderem konsorcjum składającego się z czterech funduszy pożyczkowych działających na terenie województwa zachodniopomorskiego (oprócz Szczecina w konsorcjum są jeszcze Stargard, Białogard i Koszalin). „Pożyczka Inwestycyjna PLUS” udzielana w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 jest kontynuacją Inicjatywy JEREMIE wdrażanej z ogromnym powodzeniem w latach 2007-2013. Jej zalety to:

Długi okres spłaty. Pożyczka przyznawana aż na 10 lat z roczną karencją w spłacie kapitału.

Szeroki wachlarz kwot. Pożyczki o jakie mogą się ubiegać przedsiębiorcy wynoszą od 500 tys. do aż do 5 mln zł.

Na dobrych warunkach. Pożyczki mają bardzo niskie oprocentowanie, nie zawierają żadnych prowizji i innych ukrytych opłat i są zdecydowanie konkurencyjne w stosunku do kredytów bankowych. Nie potrzeba wkładu własnego.

Na zdjęciu Krzysztof Nowak, prezes SFP

Do tej pory Fundusz udzielił już łącznie około 400 pożyczek na kwotę 130 mln zł dla firm. Beneficjentami pożyczek były m.in. takie znane miejsca w Szczecinie jak Kompleks Posejdon, Vulcan Training Centre, Hotel Gryf, apartamentowiec Black Pearl, lodziarnia Marczak czy restauracja Ceglana i ONLY Kebab.
 


2019/10/02

Skok na początek strony